Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przez komin nie dostaje się wilgoć do wnętrza domu? Umożliwia to fachowa obróbka blacharska komina. Taka obróbka chroni także dolne części komina przed spływającą z dachu wodą. Na początku przykleja się membranę wstępnego krycia, co pozwala przystąpić do dalszych prac blacharskich. Układane wokół komina pasy blachy są zginane pod odpowiednim kątem. Potem łączone są na zakładkę lub rąbki podwójne, a następnie lutowane.
Blachy zostają zamocowane w odpowiedni sposób zarówno do konstrukcji dachu, jak i ścian komina. W ten sposób mamy pewność, że żadna wilgoć nie dostanie się między obróbkę a ścianę komina. Pionowa obróbka blacharska komina powinna mieć co najmniej 30 cm wysokości, a pozioma przynajmniej 10 cm szerokości, od strony okapu i 20cm ze strony kalenicy, krawędzi najbardziej zagrożonej przeciekaniem.
Taka obróbka, wymaga wprawy i fachowej ręki dlatego należy ją powierzyć fachowcom. Obróbka jest wykonana estetycznie i nie rzuca się w oczy, jednocześnie ochraniając komin przed przeciekaniem do wnętrza domu. Właściwie wykonana obróbka zapewni Ci spokój i ochronisz swój dom przed przeciekami.